UNIKÁTNÍ METODA ZMRAZENÍ HEMOROIDŮ

potvrzena 95% účinnost!

Určeno pro domácí použití

ANUREX DOUBLE EFFECT = DVOJNÁSOBNÝ TERAPEUTICKÝ ÚČINEK → více

Loading...

O HEMOROIDECH

Název pro toto onemocnění je odvozen od řeckého “haimorrhoe”, což znamená krvácení ( haima = krev, rheo = téci).

Současné průzkumy dokazují, že hemoroidy trpí více než 50 % celosvětové dospělé poulace.

Co to jsou hemoroidy?

Hemoroidy jsou onemocněním cévního systému spočívající v rozšíření a zápalu žíly v konečníku. Jsou tedy jakousi obdobou “křečových žil” na nohou. Oblast, kde se hemoroidy často vyskytují se označuje jako řitní kanál a jedná se o poslední 2-3 cm tlustého střeva.

Je zajímavé, že hemoroidy jsou přirozenou součástí našeho těla. Jedná se totiž o žilní pleteně (jakési polštářky), které když se smršťují a uvolňují, tak pomáhají při vyprazdňování stolice a zároveň také odpovídají za těsnost řitního otvoru. Hemoroidy ve smyslu nemoci vznikají, pokud se sliznice, která překrývá tyto žilní pleteně, začíná roztahovat. Dochází tím k zadržování krve v tepenně-žilních spojeních a postižená tkáň se začíná zvětšovat, následně krvácet, a v další etapě i vyhřezávat mimo řitní otvor.

Příčiny vzniku hemoroidů a faktory zvyšující riziko

Příčiny vzniku hemoroidů mohou být různé a nejsou ani zcela známé. Za nejčastější příčiny jsou však považovány genetické dispozice, poruchy vyprazdňování (zácpa, průjem), sedavé zaměstnání, těhotenství, časté a dlouhotrvající sezení (toaleta, řidiči, cyklisté), vysoký krevní tlak, nedostatečná hygiena konečníku a také nezdravý způsob života, kde se řadí obezita, kouření, špatné stravovací návyky, nadměrné užívání alkoholu, kávy, koření a v poslední době také stres.

Stupně hemoroidálního onemocnění

Hemoroidy se dělí podle pokročilosti na několik stupňů:

Hemoroidy I. stupně se projevují občasným krvácením, při, nebo po stolici, nepříjemným pocitem tlaku, nebo i bolestmi v oblasti řitního otvoru.

Hemoroidy II. stupně se projevují navíc přechodným výhřezem při zatlačení na stolici. Výhřez však ještě sám mizí po ukončení tlaku.

Hemoroidy III. stupně jsou typické výhřezem, který je již nutno zatlačením vrátit zpět do řitního otvoru.

Hemoroidy IV. stupně se vyznačují tím, že vyhřezlá sliznice již nelze vrátit zpět do řitního otvoru

Příznaky hemoroidů

Typickými příznaky hemoroidů jsou svědění, pálení a bolest v okolí řitního otvoru, krvácení při, nebo po vyprazdňování (světle červená krev), pocit nedostatečného vyprázdnění, tvorba hlenu v konečníku a v posledním stádiu pak výhřez sliznice mimo řitní otvor. Často se tyto projevy, zvláště pak v pokročilejším stádiu, vyskytují současně.

Léčba hemoroidů

Doposud nejčastěji používaným a známým způsobem léčby hemoroidů je způsob farmakologický. Ten však není vždy doporučován s ohledem na alergie , interakce s jinými přijímanými léky a také nežádoucí účinky při jejich užívání. Jako podpora léčby se často užívají různé potravinové doplňky, masti, čípky a koupele, avšak tyto metody mají často jen přechodný a omezený terapeutický efekt.

V případě pokročilejšího stádia onemocnění (hemoroidy III. a IV. stupně) přichází do úvahy chirurgická intervence.

Historie moderní chirurgické léčby hemoroidů se datuje od konce 19. století (Whiteheadova metoda). Chirurgické metody byly dále modifikovány jako např. Milligan-Morgan metoda ze 40-tých let minulého století.

Všechny tyto metody však měly mnoho nevýhod - značné pooperační bolesti, dlouhá doba hojení a pracovní neschopnost přesahovala často i 4 týdny. Někdy docházelo i k porušení funkce konečníku se samovolným odchodem plynů i stolice.

Dnešní medicína nabízí spoustu daleko šetrnějších metod např. Barronova ligatura, Radiofrekvenční terapie, Laserová terapie, nebo Hemoroidální arteriální ligace HAL.

Současná věda nabízí také jednu z nešetrnějších metod léčby, a to léčbu mrazem (kryoterapie hemoroidů), která je velmi efektivní. Přitom se provádí v intimním domácím prostředí samotným pacientem. Jedná se o “kryosondu”o přibližné velikost malíčku, která se zavádí na cca 10 minut do řitního otvoru. Použití je velmi jednoduché a přitom účinné. Tato “kryosonda” se nazývá Anurex a byla vyvinuta ve Spojených státech amerických.

Diagnostika a návštěva lékaře
Řada lidí z ostychu odkládá návštěvu lékaře a přichází k němu až ve velmi pokročilém stádiu onemocnění. Čím dříve se k návštěvě lékaře pacient odhodlá, tím lépe. Bohužel krvácení do stolice jako takové, může znamenat i vážnější onemocnění. Není tedy možno krvácení z konečníku podceňovat a bez bližšího vyšetření lékařem vždy svést pouze na hemoroidy. Každé krvácení do stolice musí být vyšetřeno lékařem!